Informacje

Telefon alarmowy 986*
PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU w godzinach 7:00 rano – 3:00 w nocy
Telefon zgłoszeniowy: 22 721 26 51
Telefon komórkowy i SMS: 609 918 970


* w godzinach nocnych sugerujemy dzwonić na numer 22 721 26 51 – połączenie z numerem 986 może zostać automatycznie przekierowane do jednej z ościennych straży miejskich, które nie dyżurują w godzinach nocnych.

Pozostałe ważne informacje


 • Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

  Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej! (więcej…)

 • 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

   Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu. (więcej…)

 • Zmiana organizacji ruchu 1-3.11.2019

  W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarza w Ołtarzewie. Dla poprawy komunikacji w dniach od 01.11 do 03.11.2019 r. zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Parkowej od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Umiastowską. Wyłączenie nie dotyczy linii autobusowej 713 i innych pojazdów zbiorowego transportu publicznego. Odwiedzających groby prosimy o pozostawienie samochodów w miejscach wyznaczonych do parkowania.

  Udostępniony będzie również parking na ternie Strzelnicy U27 (wjazd od strony ul. Umiastowskiej), gdzie nad porządkiem czuwać będą harcerze oraz parking na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Warszawy (wjazd od strony ul. Lipowej). Prosimy nie zastawiać chodników samochodami pamiętając o pieszych zwłaszcza w ul. Parkowej. Samochody można także zostawić po jednej stronie drogi wzdłuż ulicy J. Kilińskiego i przy Wyższym Seminarium Duchownym.  Nad bezpieczeństwem czuwać będą dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji.

 • Wyróżnienie dla Komendanta

  Decyzją numer 4/K/2019 z dnia 5 lipca 2019 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył Komendanta Straży Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim Stanisława Rdesta Brązowym Medalem za zasługi dla Policji.

  Wręczenie medalu miało miejsce 19 lipca 2019 roku podczas obchodów Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Starych Babicach. Odznaczenie wręczył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Marek Chodakowski.

 • Palisz śmieciami?

  W okresie jesienno-zimowym nasiliły się zgłoszenia dotyczące palenia w piecach śmieciami, w związku z tym funkcjonariusze wzmożyli prewencyjne kontrole. Strażnicy również reagują na każde zgłoszenie od mieszkańców, w którym mowa jest o paleniu śmieciami. (więcej…)