PATROL SZKOLNY

Wśród głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Patrolu Szkolnego wyróżnia się:

 1. prowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach.
 2. kontrolowanie rejonów, gdzie znajdują się szkoły, a także miejsc gromadzenia się młodzieży,
 3. reagowanie na zdarzenia o charakterze chuligańskim, uszkodzenia mienia, kradzieże, handel substancjami uzależniającymi, wymuszenia i rozboje,
 4. reagowanie na zdarzenia związane ze sprzedażą nieletnim alkoholu lub tytoniu, podejmowanie działań prewencyjnych, polegających między innymi na kontroli placówek handlowych lub gastronomicznych, które sprzedają alkohol i papierosy w pobliżu szkół,
 5. czynności kontrolne oraz reagowanie w przypadku stwierdzenia uchylania się dzieci i młodzieży od obowiązku szkolnego,
 6. współpraca z dyrektorami placówek oświatowych i pedagogami szkolnymi.

Najnowsze wiadomości z Patrolu Szkolnego:


 • „POWIEDZ NIE OBCEMU”

  W dniu 24.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Duchnicach funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Powiedz NIE obcemu”.

  (więcej…)

 • „POWIEDZ NIE OBCEMU”

  W dniach 06-07.11.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Powiedz NIE obcemu”.

  (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 26.10.2023 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo na drodze”

  W dniu 20.10.2023r. funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Duchnicach na temat „Bezpieczeństwo na drodze”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo na drodze” oraz „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  W dniach 05 i 19.10.2023r. w Przedszkolu Publicznym nr. 3 w Ołtarzewie funkcjonariuszka Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Bezpieczeństwo na drodze” oraz „Rola i Zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”


  W dniach 11 i 17.10.2023 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  W dniu 06.10.2023 r. w Szkole Podstawowej w Duchnicach funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Rola i zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo na drodze”

  W dniach 02-03.10.2023r. funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Święcicach na temat „Bezpieczeństwo na drodze”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 28.09.2023 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo na drodze”

  W dniach 25-27.07.2023 roku funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Maz. na temat „Bezpieczeństwo na drodze”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniach 04-05.07.2023 roku funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym Nr 1 na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniu 29.06.2023 roku funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym „Akademia Pod Modrzewiem” na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniach 27-28.06.2023 roku funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym „Magiczny Ogród” na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniach 6-7.06.2023 funkcjonariuszka z Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Duchnicach na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 30.05.2023 roku funkcjonariuszka Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, w związku z przygotowaniem uczniów do egzaminu na kartę rowerową. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniach 19 i 22.05.2023 r. w Przedszkolu Publicznym w Józefowie funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 22.05.2023 roku funkcjonariuszka Patrolu Szkolnego przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, w związku z przygotowaniem uczniów do egzaminu na kartę rowerową. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniach 16-17.05.2023 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 15.05.2023 r. w Przedszkolu Publicznym w Broniszach funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Relacje z rówieśnikami, emocje i uczucia”.

  W dniach 9 – 10.05.2023 roku w Szkole Podstawowej w Duchnicach funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „Relacje z rówieśnikami, emocje i uczucia”. (więcej…)