Patrol szkolny

Wśród głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Patrolu Szkolnego wyróżnia się:

1) prowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach.

2) kontrolowanie rejonów, gdzie znajdują się szkoły, a także miejsc gromadzenia się młodzieży,

3) reagowanie na zdarzenia o charakterze chuligańskim, uszkodzenia mienia, kradzieże, handel substancjami uzależniającymi, wymuszenia i rozboje,

4) reagowanie na zdarzenia związane ze sprzedażą nieletnim alkoholu lub tytoniu, podejmowanie działań prewencyjnych, polegających między innymi na kontroli placówek handlowych lub gastronomicznych, które sprzedają alkohol i papierosy w pobliżu szkół,

5) czynności kontrolne oraz reagowanie w przypadku stwierdzenia uchylania się dzieci i młodzieży od obowiązku szkolnego,

6) współpraca z dyrektorami placówek oświatowych i pedagogami szkolnymi.

Najnowsze wiadomości z Patrolu Szkolnego:


 • „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  W dniach 26 – 27.02.2019  w Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej numer 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Rola i zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniach 28.01. – 01.02.2019 r. funkcjonariusze Patrolu Szkolnego Straży Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr. 1 w Ożarowie Mazowieckim. (więcej…)

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

  W dniu 21.11.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w Przedszkolu Publicznym w Broniszach. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 22.10.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym w Duchnicach na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Bandażowanie i opatrywanie ran”

  W dniu 19.10.2018 funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. (więcej…)

 • Rekordowa resuscytacja

  W dniu 16.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z uczniami klas II brali udział w biciu rekordu w resuscytacji (więcej…)

 • „Cyberprzemoc”

  W dniu 10.10.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili spotkanie z młodzieżą w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny „KOŁO” na temat cyberprzemocy. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 05.10.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

  W dniu 02.10.2018r. funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym w Duchnicach na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

  W dniach 19 – 20.09.2018r.  Patrol Szkolny przeprowadził w Szkole Podstawowej w Duchnicach zajęcia profilaktyczne, na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 31.08.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, oraz w oddziale Przedszkola w Duchnicach. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 04.07.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Świetlicy Środowiskowej w Ożarowie Mazowieckim. (więcej…)

 • Lato w mieście

  W dniach 27.06.2018 oraz 03.07.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 1 w związku z „Latem w mieście”. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 19.06.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym „Magiczny Ogród” w Ożarowie Mazowieckim na tematy: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniach 11-13.06.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniu 07.06.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo na drodze”

  W dniu 04.06.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Bezpieczeństwo na drodze”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje”

  W dniu 16.05.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Bezpieczne wakacje”. (więcej…)

 • Karta rowerowa

  W dniu 15.05.2018 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego uczestniczyli w egzaminie na Kartę Rowerową (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 10.05.2018 w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)