PATROL SZKOLNY

Wśród głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Patrolu Szkolnego wyróżnia się:

 1. prowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach.
 2. kontrolowanie rejonów, gdzie znajdują się szkoły, a także miejsc gromadzenia się młodzieży,
 3. reagowanie na zdarzenia o charakterze chuligańskim, uszkodzenia mienia, kradzieże, handel substancjami uzależniającymi, wymuszenia i rozboje,
 4. reagowanie na zdarzenia związane ze sprzedażą nieletnim alkoholu lub tytoniu, podejmowanie działań prewencyjnych, polegających między innymi na kontroli placówek handlowych lub gastronomicznych, które sprzedają alkohol i papierosy w pobliżu szkół,
 5. czynności kontrolne oraz reagowanie w przypadku stwierdzenia uchylania się dzieci i młodzieży od obowiązku szkolnego,
 6. współpraca z dyrektorami placówek oświatowych i pedagogami szkolnymi.

Najnowsze wiadomości z Patrolu Szkolnego:


 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 08.06.2021 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallotiego w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna” (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 07.06.2021 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, w związku z przygotowaniem uczniów do egzaminu na kartę rowerową. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo”

  W dniach 26-28.05.2021 roku funckjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolach Publicznych z gminy Ożarów Mazowiecki na temat „Bezpieczeństwo”. (więcej…)

 • Zima w mieście

  W dniach 05.01. – 13.01.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w związku z akcją „Zima w mieście”.  (więcej…)

 • „Lato w mieście”

  W sierpniu w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego, w ramach akcji „Lato w mieście”, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na tematy: „Bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami” oraz „Agresja i cyberprzemoc”.

 • „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  W dniach 27 – 30.07.2020 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego, w ramach akcji „Lato w mieście”, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Rola i zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • „Agresja i sposoby reagowania”

  W dniu 11.03.2020 roku w Szkole Podstawowej w Święcicach funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Agresja i sposoby reagowania”.  (więcej…)

 • „Pies Bartek – Twój Przyjaciel”

  W dniu 10.03.2020 roku w Centrum Inicjatyw Społecznych „Przy Parku” w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne (więcej…)

 • „STOP Cyberprzemocy”

  W dniu 03.03.2020 roku w Przedszkolu Szczęśliwa Gwiazdeczka w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „STOP Cyberprzemocy”. (więcej…)

 • „Pies Bartek”

  W dniu 02.03.2020 roku w Przedszkolu Publicznym w Broniszach funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Pies Bartek – bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami”. (więcej…)

 • „Uzależnienia”

  W dniu 27.02.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Uzależnienia, narkotyki, dopalacze”.  (więcej…)

 • „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”

  W dniu 26.02.2020 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  W dniu 24.02.2020 w Przedszkolu Publicznym w Broniszach funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Rola i zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • „Powiedz NIE obcemu”

  W dniu 24.02.2020 w Przedszkolu Publicznym w Broniszach funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Powiedz NIE obcemu”. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 18.02.2020 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili spotkania z młodzieżą w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny „KOŁO” . (więcej…)

 • „Agresja i sposoby reagowania”

  W dniu 17.02.2020 roku w Przedszkolu Szczęśliwa Gwiazdeczka w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Agresja i sposoby reagowania”.  (więcej…)

 • „Bezpieczne ferie”

  W dniach od 10.02. do 13.02.2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne  w ramach akcji „Zima w mieście”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 11.02.2020 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 07.02.2020 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym w Józefowie. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 06.02.2020 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)