PATROL SZKOLNY

Wśród głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Patrolu Szkolnego wyróżnia się:

 1. prowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach.
 2. kontrolowanie rejonów, gdzie znajdują się szkoły, a także miejsc gromadzenia się młodzieży,
 3. reagowanie na zdarzenia o charakterze chuligańskim, uszkodzenia mienia, kradzieże, handel substancjami uzależniającymi, wymuszenia i rozboje,
 4. reagowanie na zdarzenia związane ze sprzedażą nieletnim alkoholu lub tytoniu, podejmowanie działań prewencyjnych, polegających między innymi na kontroli placówek handlowych lub gastronomicznych, które sprzedają alkohol i papierosy w pobliżu szkół,
 5. czynności kontrolne oraz reagowanie w przypadku stwierdzenia uchylania się dzieci i młodzieży od obowiązku szkolnego,
 6. współpraca z dyrektorami placówek oświatowych i pedagogami szkolnymi.

Najnowsze wiadomości z Patrolu Szkolnego:


 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 18.11.2019 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym w Ołtarzewie na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Agresja i przemoc wśród rówieśników…”

  W dniu 5.11.2019 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Płochocinie na temat „Agresja i przemoc wśród rówieśników w szkole, sposoby radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach”. (więcej…)

 • „Rola i zadania Straży Miejskiej”

  Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

  W dniu 24.10. 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ołtarzewie funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Rola i zadania Straży Miejskiej”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

  W dniu 22.10.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ołtarzewie, na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

  W dniu 17.10.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ołtarzewie, na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniach 30.09. i 07.10.2019 roku funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego, w związku z akcją bicia rekordu w resuscytacji przez uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 03.10.2019 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym Nr 1 przy ul. Mickiewicza w Ożarowie Mazowieckim, na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 16.09.2019 roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym w Broniszach na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

  W dniu 13.09.2019  roku funkcjonariusze Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. (więcej…)

 • „Powiedz NIE obcemu”

  W dniu 16.07.2019 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Powiedz NIE obcemu”. (więcej…)

 • „Powiedz NIE obcemu”

  W dniu 10.07.2019 w Przedszkolu Publicznym nr 1 przy ulicy Mickiewicza w Ożarowie Mazowieckim funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat „Powiedz NIE obcemu”. (więcej…)

 • Lato w mieście

  W dniach 24.06 – 0505.07.2019 w ramach akcji „Lato w mieście” funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili cykl zajęć profilaktycznych „Wakacje ze Strażą Miejską”.

 • „Bezpieczeństwo na wakacjach”

  W dniu 18.06.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ożarowie Mazowieckim na temat „Bezpieczeństwo na wakacjach”. (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo”

  W dniu 11.06.2019 funckjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 2 w Ołtarzewie na temat „Bezpieczeństwo”. (więcej…)

 • „Bezpieczne wakacje…”

  W dniu 10.06.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Przedszkolu Publicznym nr 2 „Magiczny Ogród” na temat „Bezpieczne wakacje oraz pierwsza pomoc”. (więcej…)

 • „Agresja”

  W dniu 04.06.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 2 w Ołatrzewie na temat „Agresja i sposoby rozwiązywania konfliktów”. (więcej…)

 • V Ożarowski Tydzień Czytania Dzieciom

  W dniach 22.05. – 03.06.2019 pracownicy Straży Miejskiej wraz z Komendantem wzięli udział w akcji organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim – V Ożarowski Tydzień Czytania Dzieciom (w ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”). (więcej…)

 • „Bezpieczeństwo”

  W dniu 27.05.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ołatrzewie. (więcej…)

 • Karta Rowerowa

  W dniu 18.05.2019 funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili egzamin praktyczny na Kartę Rowerową w klasach IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. Egzamin był przeprowadzony w obecności osoby upoważnionej.

 • „Seniorze, nie daj się oszukać”

  W dniu 09.05.2019 w Centrum Inicjatyw Społecznych „Przy Parku” funkcjonariusze z Patrolu Szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla seniorów. (więcej…)